Genel

AbbVie’den kariyer yolculuklarında gençlere rehberlik edecek dijital oyun


Global biyofarma şirketi AbbVie, ‘İşveren Markası’ kimliğiyle İK alanında öncü ve modern uygulamalara bir yenisini daha ekledi. Yeni mezun üniversite öğrencilerinin kariyerlerine adım atarken onlara faydalı bilgiler verecek ‘Müdür Müdür Müdür?’ isimli eğlenceli bir dijital oyun tasarladı.

‘Müdür Müdür Müdür?’ oyununda gençlere kariyerlerinin başında yönetici olma görevi veriliyor. Hayali bir şirkette kariyer simülasyonunu deneyimleyecek olan yeni mezun gençler, iş hayatında karşılarına çıkabilecek durumları değerlendirerek kendilerine en uygun cevabı seçiyor. İş hedeflerine göre performanslarını yükseltmeye çalışan gençler, iş dünyasında nasıl bir yönetici olacaklarını keşfedebilecekleri keyifli bir deneyim elde ediyor.

“Çağın ihtiyaçlarına uygun ve fark yaratan İK uygulamalarına imza atıyoruz”

Her alanda dijitalleşmenin çağımızın bir gereksinimi olduğunu belirten AbbVie Türkiye İK Direktörü Seval Aksoy; “Dijital dünyanın ön planda olduğu bu yeni dönemde insan kaynaklarının da geleneksel iş yapış modellerini çağın gerekliliklerine uygun olarak dönüştürmesi büyük önem taşıyor. Genç ve dinamik bir şirket olarak kurulduğumuz günden bu yana insan odaklı yaklaşımımızla gençlerimize yönelik geliştirdiğimiz Fresh yeni mezun programından sonra, gençleri hedefleyen farklı bir İK uygulamasını daha gerçekleştirmekten mutluyuz.” dedi.

Great Place To Work Enstitüsü tarafından 6. kez Türkiye'nin En İyi İşvereni seçildiklerini belirten Aksoy; “Hayata geçirdiğimiz bu yeni dijital oyunun kariyerinin başındaki gençlere faydalı olmasını ve iş yaşamınlarına güçlü bir adım atmalarına destek olmasını diliyoruz.” dedi.

Müdür Müdür Müdür? oyununa aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://mudurmudurmudur.com